Data publikacji w serwisie: 4 sierpnia 2023 r.

Zmarł prof. dr hab. Zygmunt Marian Szweykowski

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr hab. Zygmunta Mariana Szweykowskiego, wieloletniego pracownika Zakładu Muzykologii UAM, na stałe związanego z Instytutem Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odszedł od nas wybitny znawca muzyki baroku i niezwykle ceniony wykładowca. Profesor wykształcił liczne pokolenia studentów poznańskiej muzykologii, a dzięki Jego pracom muzykologia polska zyskała nie do przecenienia spuściznę naukową, dzieło niekwestionowanego Autorytetu naukowego. Wraz z odejściem Śp. Zygmunta Mariana Szweykowskiego środowisko akademickie straciło wielkiego formatu badacza i cenionego pedagoga. Postać Profesora pozostanie na zawsze obecna tak w refleksji naukowej wielu badaczy, jak i w sercach kolejnych pokoleń studentów oraz nauczycieli akademickich.

Fot. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina